Najnowsza powieść młodzieżowa od Laura Kneidl porusza serca czytelników. Drugi tom serii Someone skupia się na postaciach, które poznaliśmy już w poprzednim tomie. “Someone else” (https://www.taniaksiazka.pl/someone-else-laura-kneidl-p-1408536.html) to opowieść o miłości, ale także przyjaźni, która powinna być fundamentem tak silnej relacji, jaka nawiązuje się między głównymi bohaterami. Oboje mają swoje problemy, chociaż starają się mimo wszystko żyć pełnią życia. Bardzo wiele ich dzieli, ale także sporo łączy. Dla postronnych osób ta dwójka pochodzi z dwóch różnych światów, ale dla nich to bez znaczenia. Oboje kochają Tolkiena oraz swoje towarzystwo. Czego chcieć więcej? Są współlokatorami, a także przyjaciółmi. Z czasem przyjaźń przestaje im jednak wystarczać, a uczucia zmieniają charakter. Przeżywanie przygody z takimi bohaterami to prawdziwa przyjemność. Książka oprócz przyjemnych wątków porusza także tematy chorób, a także rasizmu. Autorka potrafi stworzyć wciągającą fabułę, jak również porządnych bohaterów. Ciężko oderwać się choćby na chwilę od czytania.

Laura Kneidl

Niemiecka autorka książek młodzieżowych urodziła się w 1990 roku w Erlangen. Od kiedy rozpoczęła przygodę, jako pisarka postanowiła tworzyć historie o prawdziwych zmaganiach, codziennych problemach, a czasem zejść w świat fantastyki. Studiowała ona w Stuttgarcie, gdzie przygotowywała się do pracy w bibliotece. Swą pierwszą powieść zaczęła tworzyć w 2009 roku. Największą popularnością cieszy się jej seria Jednak mnie kochaj. Oba tomy zyskały fanów, którzy zauroczyli się bohaterami oraz poruszyli ich problemami. Laura Kneild rozpoczęła nowy cykl, którego pierwszy tom “Someone new” ujrzał światło dzienne rok temu. Autorka dba o swoje relacje z fanami. W wolnych chwilach śledzi media społecznościowe, a także chętnie kontaktuje się z czytelnikami na Instagramie. Chętnie pracuje nad nowymi powieściami, aby zadowolić fanów jej historii.

Someone else

Cassie to spokojna i zamknięta w sobie dziewczyna. Kocha swoje wąskie grono przyjaciół, którzy potrafią zrozumieć jej zafascynowanie fantastyką. Czytanie książek oraz życie z dala od najpopularniejszych gwiazd to coś, co ją uszczęśliwia. Nigdy nie pragnęłaby tego zmienić, gdyby nie jej współlokator. Maurice to jej przeciwieństwo. Chłopak spędza wiele czasu w towarzystwie, wszyscy go lubią i znają. Jest świetnym piłkarzem, a dziewczyny lgną do niego jak muchy. Oboje jednak ubóstwiają twórczość Tolkiena, a inne różnice rzadko mają dla nich znaczenie. Wiele jednak się zmienia, kiedy uczucia, którymi się darzą zmieniają kierunek. W ich przypadku miłość to najgorsze, co może się przytrafić. Pokonanie takich barier to przecież nie lada wyzwanie. Czy bohaterowie się go podejmą?

Do domu zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com